Zubní implantáty

Zubní implantát je koncipován jako dlouhodobé řešení při ztrátě jednoho nebo více zubů. Má většinou tvar šroubu a je zaveden do kostní čelisti. Je vyroben z čistého technického titanu a na svém povrchu je mechanicky a chemicky upraven tak, aby byl co nejlépe přijat kostí a byl v ní trvale pevně upevněn. Titanový materiál je přijímán lidským organismem bez komplikací. Pevné zakotvení implantátu v kosti je stejně důležité jako zdravé přihojení dásně kolem krčku implantátu. Po uplynutí fáze zhojování implantátu (15 týdnů), je možné na implantát našroubovat pilíř, a poté i korunku.


Základními předpoklady pro implantaci jsou bezchybná ústní hygiena a absence závažných chorob (zhoubné onemocnění v dutině ústní a těžký diabetes mellitus). Před vlastní implantací je nezbytné ošetřit vlastní zuby a onemocnění dásní a parodontu. Obecnými garanty dlouhodobě úspěšné implantace jsou perfektní ústní hygiena a pravidelné návštěvy lékaře ke kontrole implantátu.


Vlastnosti implantátu oproti ostatním řešením (můstky, snímatelné náhrady)
• lepší vzhled
• šetrnost k okolním zubům
• lepší artikulace
• jím, co chci
• směji se a nestydím se
• dlouhodobé řešení

Záchovní stomatologie

Výplňová terapie

V případě menšího nebo středně rozsáhlého poškození zubu kazem nebo úrazem je třeba zajistit náhradu ztracených tkání, podporu zbylé struktury zubu a zabránění sekundárnímu poškození zubní dřeně pronikajícími bakteriemi. K tomuto účelu jsou využívané výplňové materiály, které dokonale utěsní kavitu.


Téměř všechny výkony jsou prováděny v dokonalé izolaci speciálním těsnícím systémem zvaným kofferdam. Jeho užití je všemi odbornými společnostmi považováno za základní nástroj kvality práce. Jeho použití garantuje čistotu práce s nulovou či minimální kontaminací kavity, prevenci polknutí pracovních nástrojů a omezení dávivého reflexu pacienta.

Endodoncie

Endodoncie je obor zabývající se zubní dření. V případě, že je zub již nevratně poškozen, zubní dřeň nevitální nebo nezachranitelná, je třeba ošetření kořenových kanálků. Tento zákrok, v minulosti obávaný pro svou bolestivost a nespolehlivost, se stal, díky moderním technologiím a spolehlivým anestetikům, již standardní součástí naší péče. Úspěšnost prvotního ošetření kořenových kanálků dnes dosahuje až 98 % a výkon provádíme zcela bezbolestně.

Dentální hygiena – momentálně služby neposkytujeme

V rámci dentální hygieny nabízíme

• individuální instruktáž čištění zubů s kartáčky v ústech pacienta
• léčbu zánětu dásní (gingivitis), úbytku kosti (parodontitis)
• odstranění zubního kamene (ručními nástroji, ultrazvukem)
• odstranění zápachu z úst
• pískování zubů (odstranění pigmentací)
• bělení zubů

Hledáme zubní hygienistu/ku, pokud máte zájem o pracovní nabídku, ozvěte se prosím e-mailem, nebo na naše tel. číslo. Děkujeme.

Radiodiagnostika

Naše ordinace disponuje nejmodernějším radiodiagnostickým vybavením v podobě přístroje Vatech PaX-i 3D Smart, který zhotovuje CBCT a OPG projekce. Ordinace je taktéž vybavena moderním intra-orálním rentgenem. Díky těmto přístrojům je možné dělat stomatologii na nejvyšší úrovni.

Snímek CBCT a OPG poskytujeme i neregistrovaným pacientům. Pokud máte zájem, objednejte se prosím na konzultaci. Snímek vám poskytneme e-mailem, na flash disk nebo na CD.
Tyto konzultace nehradí všeobecné zdravotní pojištění.

Protetika

Protetická stomatologie se zabývá náhradou ztracených částí zubů či celých zubů. Nabízíme kvalitní zpracování a dokonalou přesnost protetických výkonů. Všechny naše práce splňují vysokou estetickou náročnost a lze je jen těžko odlišit od pravého chrupu.

Přejít nahoru